Wellness zahrada POHOŘELICE

  • Spoluautoři: Radka Grosošová, Sandra Chlebovská
  • Investor: Soukromý investor
  • Stupeň: Architektonická studie, dokumenatce pro provádění stavby (část zahrada)
  • Lokalita: Pohořelice, Jihomoravský kraj
  • Datum: 2020 / 2021

Návrh zahrady je výrazně ovlivněn umístěním nového zahradního objektu s wellness, který má dvě části. Část s posilovnou a wellness je umístěná podél severní hranice pozemku. Část objektu se společenskou místností je navržená podél východní hranice pozemku, kde klubovna navazuje na venkovní terasu a dále pak na zastřešený bazén.

Součástí návrhu bylo řešení předzahrádky, podél kterého jsou navrženy do trávníku středně veliké okrasné stromy s kompaktní korunou. Návrh dále umísťuje novou parkovací plochu podél západní strany domu, kam je umožněn vjezd.

Cílem návrhu bylo, aby zahrada působila kompaktně, ale zároveň byla pestrá a zajímavá v detailu. Vznikají tak tři odlišné části, které mají různý charakter a poskytují jinou atmosféru. Propojujícím prvkem je zejména materiálové řešení, charakter výsadeb a použité druhy rostlin.

Zahrada byla navržena tak, aby nebyla náročná na údržbu. Záhony jsou koncipovány tak, aby byly petré a působivé po dobu celého roku. Ty jsou navíc doplněny o stálezelené tvarované keře, které se uplatní také v zimním období spolu se suchými travinami.